mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś59
mod_vvisit_counterWczoraj307
mod_vvisit_counterTen tydzień6897
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień7382
mod_vvisit_counterTen miesiąc17545
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc31553
mod_vvisit_counterOd stycznia 20114481712

Naszą witrynę przeglądają: 
goście - 15 
Twoje IP: 54.80.209.254
 , 
Dziś: 21 października, 2017
Spotkanie Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Częstochowie


Minął już zaledwie miesiąc nauki w nowym roku szkolnym, a nasza młodzież miała okazję uczcić i złożyć hołd patronowi swojej Szkoły - wybitnemu Polakowi - Janowi Pawłowi II. Mamy tu na myśli aktywne uczestnictwo w kolejnym już spotkaniu Rodzin Szkół im. Jana Pawła II w Częstochowie. Tegoroczne obchody X Dnia Papieskiego odbywają się pod hasłem "Jan Paweł II - Odwaga Świętości".

- Już po raz piąty, razem z młodzieżą staniemy przed Królową Polski. Tym razem w obecności krzyża, który Sługa Boży Jan Paweł II trzymał w dłoniach podczas swojej ostatniej wielkopiątkowej Drogi Krzyżowej - wyjaśnia Halina Hodowany, nauczycielka geografii w Gimnazjum nr 7 oraz współorganizatorka wyjazdu do Częstochowy.

Do Sanktuarium Jasnogórskiego przybyły delegacje z większości placówek oświatowych noszących imię Jana Pawła II z kraju oraz znajdujących się poza jego granicami. W tym miejscu trzeba zaznaczyć, iż takich placówek jest już ponad 1200 i ich liczba stale rośnie.

- Do tego szacownego grona nasza Szkoła dołączyła w 2005 rok, tj. od momentu nadania naszej szkole imienia Jana Pawła II - informuje dyrektor Gimnazjum nr 7, Marek Wojciechowski.

- Warto także zaznaczyć, że jesteśmy jedną z niewielu szkół funkcjonujących w ramach wyżej wspomnianej Rodziny, która prowadzi oddziały integracyjne, tj. uczęszcza do niej młodzież niepełnosprawna fizycznie bądź intelektualnie.

Na tę doniosłą uroczystość wyjechali uczniowie klas trzecich z opiekunami, dyrektorem Szkoły oraz opiekunem duchowym - księdzem Krzysztofem, z parafii św. Kazimierza w Lesznie. W sumie reprezentacja naszej Szkoły liczyła w tym roku ponad 80 osób i była jedną z liczniejszych pielgrzymek, biorących udział w październikowym Zjeździe Jasnogórskim. Po kilkugodzinnej podróży, odrobinę zmęczeni, ale szczęśliwi, dojechaliśmy do celu, aby dołączyć do naprawdę szerokiej rzeszy przedstawicieli Rodziny Szkół Jana Pawła II. W tegorocznym Zjeździe uczestniczyło aż 25 tysięcy uczniów i nauczycieli.Po krótkim odpoczynku aktywnie włączyliśmy się w realizacje harmonogramu zjazdu.

- Podczas pielgrzymki, za wstawiennictwem Matki Bożej Królowej Polski, będziemy modlić się również w intencjach Ojca Świętego Benedykta XVI, o rychłą beatyfikację naszego Patrona, Sługi Bożego Jana Pawła II oraz o wychowanie kolejnych pokoleń w duchu odpowiedzialności za naszą ukochaną Ojczyznę, Polskę - informuje nauczycielka religii, Aneta Rybińska.

Po mszy świętej, odsłonięciu cudownego obrazu Matki Boskiej Jasnogórskiej, reprezentacja naszej szkoły włączyła się do uroczystej adoracji, której przewodniczył duszpasterz Rodziny Szkół, Biskup Radomski Henryk Tomasik. Reprezentacja naszego Gimnazjum, na tle innych, wyróżniała się nie tylko liczebnością, ale także sztandarem Szkoły, który został uznany za najpiękniejszy przez przedstawicieli mediów.Po tych uroczystościach uczestnicy pielgrzymki mieli czas oraz możliwość indywidualnej adoracji cudownego obrazu oraz kontemplacji duchowej.

- Udział w tej pielgrzymce uświadomił mi bardzo wiele, m.in. to, iż należymy do wielkiej wspólnoty połączonej nierozerwalną więzią, z której istnienia nie do końca zdawałem sobie sprawę - twierdzi Maciej Czarnul, uczeń klasy III b

- Jedno wiem na pewno. Tego wyjazdu i przeżyć z nim związanych nigdy nie zapomnę. Było to dla mnie wyjątkowe przeżycie duchowe, którego doświadczyć powinien nie tylko każdy uczeń naszej Szkoły, ale wszyscy ludzie.

Niech te słowa wypowiedziane przez jednego z uczestników pielgrzymki będą pointą naszego wyjazdu, szczerego uczestnictwa w Zjeździe Jasnogórskim oraz obietnicą, iż w kolejnych latach nigdy nas tam nie zabraknie.


 

 
Copyright © 2017 Gimnazjum nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Lesznie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
 

dla nas.

poprzednim miesiącu październik 2017 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 39 1
week 40 2 3 4 5 6 7 8
week 41 9 10 11 12 13 14 15
week 42 16 17 18 19 20 21 22
week 43 23 24 25 26 27 28 29
week 44 30 31

WAKACJE ZA: 22.06.2018 11:00 244 dni